متن کامل خبر


 
توزيع گلدان به دانشگاهيان در آستانه بهار طبيعت

خلاصه خبر: در آستانه بهار طبيعت و آغاز سال نو، مسئولان دانشگاه به رسم سال هاي گذشته این سنت حسنه را که یادگار دیرین نیاکانمان است و سال نو را با سبزه شروع می کنند، در دانشگاه پاس می دارند.

مدیر امور اداری دانشگاه در گفتگویی دراین باره گفت: امسال گل "بنفشه آفریقایی" به همه کارکنان و اعضای هیات علمی اهدا خواهد شد. این محصول از تولیدات یکی از شرکت های دانش بنیان دانشگاه می باشد که در زمینه پرورش گل و گیاه فعالیت می کند.
دکتر نصیری تصریح کرد: طی اطلاعیه ای به دانشگاهیان، زمان دقیق توزیع گلدان ها اعلام خواهد شد و سعی ما بر این است تا پایان هفته جاری و ابتدای هفته آینده توزیع گلدان ها انجام شود.
گفتنی است بنفشه آفريقايي يكي از زيباترين گياهان گلدار است كه نه تنها داراي گلهايي زيبا؛ بلكه شاخ و برگ آن نيز از جذابيت خاصي برخورداراست. بنفشه آفریقایی به نور بالا، ولی غیرمستقیم نیاز دارد.
برای آبیاری گیاه بنفشه آفریقایی باید چند فاکتور مهم نور، گرما، سن گیاه، حجم گلدان و خاک در نظر گرفته شود.
به دلیل حساسیت برگ و حتی ریشه این گیاه باید در آبیاری آن دقت بیشتری داشت تا باعث آسیب نشود. ریشه بنفشه آفریقایی به آب و رطوبت زیاد حساس است و دچار پوسیدگی می‌شود؛ بنابراین بهتر است بعد از خشکی خاک بنفشه آفریقایی آبیاری شود. آبیاری دو بار در هفته برای بنفشه آفریقایی مناسب است. توصیه می‌شود برای جلوگیری از خیس شدن برگ و ساقه گیاه از روش زیرگلدانی برای آبیاری بنفشه آفریقایی استفاده شود. برای این روش باید زیرگلدانی را پر از آب کرد تا از راه منفذهای زیر گلدان جذب ریشه شود و اگر زیرگلدانی گود و بزرگ است، بعد از ۳۰ دقیقه که آب موردنیاز جذب شد، اضافی آب آن خالی شود.

15 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 2189