متن کامل خبر


 
بررسی وضعیت مرکز مطالعات آفریقا در نشست شورای دانشگاه

خلاصه خبر: در نشست اخیر شورای دانشگاه، وضعیت مرکز مطالعات آفریقا مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر احمدی رییس دانشگاه در این باره اظهار داشت: در جلسه شورای دانشگاه که طی چند هفته گذشته برگزار شده بود، موضوع انحلال مرکز مطالعات افریقا که حدود 3 سال از تعلیق آن می گذرد، مطرح شده بود که به دلیل عدم وجود هیات علمی متخصص و نداشتن پشتوانه مالی و حمایتی بیرون از دانشگاه در معرض انحلال بود و به دلیل تقاضای فرصت کوتاه مجدد از سوی دکتر غلامحسین زاده جهت بازیابی مرکز و یافتن نیروهای متخصص و پشتوانه جدی از سایر ارگان ها از نظر مالی، مکانی، نیروی متخصص و کسب دسترسی به داده های وسیع تخصصی، این فرصت داده شد.
وی گفت: طی مکاتباتی که با وزارت امور خارجه و سازمان ارتباطات اسلامی صورت گرفت قولی مبنی بر پشتوانه جدی و تامین امکانات و همکاری حرفه ای با مرکز داده نشد و پاسخ در حد همفکری و همیاری و به رسمیت شناختن مرکز بود.
در ادامه دکتر غلامحسین زاده در خصوص ضرورت وجود این مرکز مطالبی را عنوان و تصریح کرد: با توجه به تخصص دکتر سیروس احمدی عضو هیات علمی گروه جغرافیای سیاسی در خصوص مسائل آفریقا، ایشان پیگیری های لازم را برای بازیابی مجدد مرکز انجام دادند و جلساتی با ستاد آفریقایی دولت و ستاد آفریقا در وزارت امور خارجه برگزار شد که همگان بر ضرورت ادامه فعالیت این مرکز تاکید داشتند.
وی اظهار داشت: دانشکده علوم انسانی پیشنهاد داد که ادامه فعالیت آن به صورت تقاضا محور زیر نظر گروه جغرافیای سیاسی، بدون جذب عضو هیات علمی دنبال شود.
پس از ابراز نظارت برخی اعضای شورا و تایید معاونت پژوهشی و فناوری مقرر شد تا خرداد ماه سال آینده به این مرکز مهلت داده شود تا به صورت (نوع 3 تقاضا محور) حداقل یک قرارداد با بودجه قابل ملاحظه از بیرون دانشگاه را به سرانجام برساند.

24 بهمن 1397 / تعداد نمایش : 31