متن کامل خبر


 
انتصاب رابط دانشگاه در امور همکاری با آژانس دانشگاه های فرانسه زبان

خلاصه خبر: طی حکمی از سوی رییس دانشگاه، دکتر محمود رضا گشمردی به عنوان "رابط دانشگاه در پیگیری امور مربوط به همکاری با آژانس دانشگاه های فرانسه زبان (AUF)"منصوب شد.

در این حکم که به امضای دکتر محمد تقی احمدی رسیده، آمده است: با عنایت به تجربه و شایستگی جنابعالی و نظر به پیشنهاد مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه، به مدت دو سال به عنوان رابط دانشگاه در پیگیری امور مربوط به همکاری با آژانس دانشگاه های فرانسه زبان (AUF) منصوب می شوید. امید است در راستای برنامه های راهبردی دانشگاه در حوزه امور علمی و بین المللی موفق و پیروز باشید.
گفتنی است آژانس دانشگاهی فرانسه زبان (AUF) در سال ۱۹۶۱ میلادی تأسیس شد و دارای بیش از ۸۰۰ عضو از ۱۰۲ کشور جهان می باشد. این آژانس یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی و علمی-دانشگاهی در دنیا محسوب می شود. AUF در مجموع دارای ۱۰ دفتر منطقه ای است که یکی از دفاتر مهم آن دفتر خاورمیانه می باشد.
از اهداف اصلی این آژانس می‌توان به آموزش مهارت در کنار دانش، کمک به تربیت نیروهای متخصص، پژوهشگر و توسعه همکاری های بین دانشگاهی و بین حرفه ای، حمایت از امکان ایجاد و راه اندازی پروژه های تحقیقاتی مشترک بین دانشگاهی، در اختیار گذاشتن ابزار های لازم جهت توسعه کیفی در زمینه های مختلف اشاره کرد.
با عضویت قطعی دانشگاه تربیت مدرس در آژانس دانشگاهی فرانسه زبان (AUF) از سال ۲۰۱۷ میلادی، امکان بهره برداری از تسهیلات AUF (اهدای بورس های مختلف) برای دانشگاه فراهم شد. بهره مندی تمام اساتید دانشگاه از بورس های آموزشی کوتاه مدت جهت ارتقای سطح علمی (به زبان فرانسه)، ارائه سالانه ۳۵بورس کوتاه مدت برای دانشجویان مقطع دکتری در منطقه، ارائه سالانه ۱۸ بورس برای ارتقای سطح علمی اساتید، ارائه ۱۵ بورس مأموریتی برای همکاری های علمی و پروژه های مشترک، اهدای بورس تحصیلی برای مربیان جهت کسب درجه دکتری و ارائه بورس فرصت مطالعاتی یک یا دو ماهه برای پژوهشگران از جمله تسهیلات فراهم شده است.

6 بهمن 1397 / تعداد نمایش : 159