متن کامل خبر


 
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صلاح الدین اربیل

خلاصه خبر: در حاشیه نمایشگاه توانمندی های دانشگاه‌های ایران که 27 تا 29 آذرماه سال جاری با حضور بیش از 30 دانشگاه ایرانی در کردستان عراق برگزار شد، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صلاح الدین اربیل تفاهم نامه همکاری در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های آموزشی و انجام پژوهش های علمی مشترک امضاء کردند.

دکتر سید مرتضی ضمیر معاون واحد بین‌الملل، در تشریح اهداف این نمایشگاه گفت: افزایش مراودات دانشگاه‌های ایران با دانشگاه‌های اقلیم کردستان و جذب دانشجویان شهریه پرداز از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بود. دانشگاه تربیت مدرس نیز با حضور در این نمایشگاه به معرفی توانمندی‌های علمی و آموزشی خود برای متقاضیان تحصیل در ایران و استادان دانشگاه‌های اقلیم کردستان پرداخت.
وی افزود: این نمایشگاه که با همکاری کنسولگری ایران در اربیل و هماهنگی مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم ایران و وزارت علوم اقلیم کردستان برگزار شد، در پنل‌های جداگانه، دستاوردهای دانشگاه‌های ایران در حوزه‌های تخصصی بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و طرح‌های تحقیقاتی مشترک بین‌المللی را برای اساتید دانشگاه‌های اقلیم کردستان ارائه کرد.
معاون واحد بین الملل دانشگاه از امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه صلاح الدین اربیل خبر داد و گفت: در حاشیه این نمایشگاه و در دیدار با معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صلاح‌الدین اربیل، یک یادداشت تفاهم کلی در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، انجام پژوهش های علمی مشترک، برگزاری نشست و سخنرانی های علمی به امضای طرفین رسید.
دکتر ضمیر ادامه داد: دانشگاه صلاح‌الدین اربیل یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اقلیم کردستان با داشتن 18 دانشکده در زمینه های مختلف فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه فعال است و گسترش فعالیت‌های خود در بخش تحصیلات تکمیلی را دنبال می‌کند.
وی در پایان تأکید کرد: با توجه به علاقه بسیار زیاد اساتید و دانشجویان اهل اقلیم کردستان برای برقراری ارتباطات علمی یا تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در ایران، یک برنامه ریزی مناسب و تلاش مداوم برای بهره‌مندی دانشگاه از این موقعیت کم‌نظیر ضروری به نظر می‌رسد.

4 دی 1397 / تعداد نمایش : 456