متن کامل خبر


 
مرکز مشاوره دانشگاه به عنوان مرکز مشاوره فعال دانشجویی در سال 96 برگزیده شد

خلاصه خبر: در بيست و نهمين گردهمايي ساليانه مديران مراكز مشاوره دانشگاه هاي کشور، از مركز مشاوره دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مركز مشاوره فعال در سال 1396 تجلیل شد.

در مراسم اختتامیه بیست و نهمین گردهمایی مسؤولان مراکز مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور که به میزبانی مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، مراکز مشاوره دانشگاه‌های برتر سال ۹۶ در چهار سطح «ممتاز»، «فعال»،«نمونه»و «برتر» معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته از سوی دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، «مرکز مشاوره دانشگاه تهران» رتبه «ممتاز» را در بین دانشگاه‌های کشور کسب کرد. همچنین در این ارزیابی ۹ دانشگاه به عنوان مراکز مشاوره «برتر» و ۹ دانشگاه به عنوان مراکز مشاوره «نمونه» و ۹ دانشگاه نیز به عنوان مراکز مشاوره «فعال» معرفی شدند که نام مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مرکز مشاوره فعال در میان دانشگاه های کشور به چشم می خورد.
گفتنی است بیست و نهمین گردهمایی مسئولان مراکز مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور با هدف بررسی نقش مراکز مشاوره در خصوص دانشجویان آسیب دیده، توانمندسازی در بدو ورود به جامعه، پیشگیری از اعتیاد، دانشگاه عاری از دخانیات، اجرای طرح سیمای زندگی، تربیت درمانگر در شکست‌های عاطفی، مشاوره شغلی و تحصیلی، پیشگیری از ایدز و کانون همیاران سلامت روان برگزار شد.

18 فروردین 1397 / تعداد نمایش : 727