متن کامل خبر


 
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه تربیت مدرس و سازمان امور اجتماعی کشور

خلاصه خبر: دانشگاه تربیت مدرس و سازمان امور اجتماعی کشور با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سرمایه اجتماعی، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند. با امضای این تفاهم نامه "مرکز ملی نوآوری اجتماعی" شروع به کار کرد.

دانشگاه تربیت مدرس و سازمان امور اجتماعی کشور به منظور اجرای برنامه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سرمایه اجتماعی و با هدف تهیه مدل های بومی نوآوری اجتماعی، ارائه راهبردهای مؤثر جهت حل معضلات اجتماعی از منظر کارآفرینی اجتماعی و استفاده از ظرفیت مراکز علمی کشور در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سرمایه اجتماعی یک شنبه بیستم اسفندماه تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
این تفاهم نامه که به امضای دکتر تقی رستم وندی معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی و دکتر محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس رسید با موضوع همگرایی و هم افزایی میان دستگاه ها و نهادهای دولتی و مردمی و اجرای دیدمان نوآوری باز در جهت افزایش مشارکت اجتماعی، مورد توافق طرفین قرار گرفت.
گفتنی است با امضای این تفاهم نامه مرکز ملی نوآوری اجتماعی شروع به کار کرد. این مرکز در راستای ایجاد فضای نوآوری در حوزه اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی، شناسایی ایده های اجتماعی، راه اندازی کسب و کارهای پایدار، کمک به فراهم ساختن فرصت های جدید برای حل آسیب های اجتماعی، ایجاد فضای مناسب برای بیان معضلات فعالیت خود را آغاز کرد.

20 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 1326