متن کامل خبر


 
اولین نشست مشترک حلقه موسس و هیات امنای بنیاد غیردولتی خیرین مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: اولین نشست مشترک حلقه موسس و هیات امنای بنیاد غیردولتی خیرین مدرس با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد، مهندس حبیب اله بور بور، رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه و دیگر اعضای بنیاد، سیزدهم اسفندماه در سالن شورای دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر محسن محمدزاده به ارائه گزارشی از فرآیند تاسیس بنیاد خیرین مدرس و اعضای هیات موسس ،هیات امنا و هیات مدیره آن ارائه پرداخت.
وی گفت: موضوع بنیاد خیرین در اواخر سال 94 با پیشنهاد دکتر احمدی در هیات رییسه دانشگاه مطرح شد. از ابتدای سال 95 برای تاسیس بنیاد خیرین مدرس اقدام کردیم و جمعی از همکاران را به صورت غیررسمی به عنوان اعضای موسس در نظر گرفتیم و پس از برگزاری جلسات منظم، اساسنامه پیشنهادی تهیه شد که مبنای کار بنیاد قرار گرفت.
همچنین دو جلسه با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد و مهندس بوربور و هیات امنای بنیاد خیرین تشکیل شد و اساسنامه بنیاد مورد تایید قرار گرفت و پس از آن موضوع جهت کسب مجوزهای لازم به وزارت کشور ارجاع شد. پس از طی مراحل طولانی و توقف روند جریان کار، طی چند مرحله در نهایت، موضوع به جریان افتاد و استعلام های مختلف برای تشکیل هیات امنا و هیات مدیره بنیاد خیرین مدرس صورت گرفت که امیدواریم این روند تا پایان فروردین ماه سال 97 به اتمام برسد و پس از معرفی به ثبت اسناد، مراحل نهایی دریافت مجوز صورت گیرد.
در ادامه جلسه در خصوص جلسات سال آتی بنیاد خیرین مدرس، محل دفتر بنیاد، شرایط تبلیغات در روزنامه و فضای مجازی برای بنیاد، دعوت از دانش آموختگان قدیم دانشگاه و والدین دانشجویانی که شرایط کمک به دانشگاه و امور خیریه را دارند، دعوت از خیرین و تقدیر و اهدای نشان به آنها و مکاتبه کتبی با خیرینی که هر یک از اعضای هیات امنا با آنها آشنایی دارند مباحثی مطرح شد.
هدف از تأسیس «بنیاد خیرین مدرس»، ارتقای سطح علمی دانشگاه با استفاده از خیرین فعال در این حوزه است و بر اساس نظر اعلام شده از سوی هیات امنای این بنیاد، شناسایی و ساماندهی کمک‌های خیرین در داخل و خارج کشور، بازوی تحقق این هدف خواهد بود.
همچنین فعال‌کردن افراد نیکوکاری که دغدغه مسائل علمی و دانشگاهی را دارند، یکی از ابزارهای «بنیاد خیرین مدرس» برای رسیدن به چشم‌اندازهای علمی کشور عنوان شده است.

14 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 543