متن کامل خبر


 
مراسم جشن ازدواج دانشجویی برگزار شد

خلاصه خبر: مراسم جشن ازدواج دانشجویی با حضور 150 زوج دانشجو، به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری یک شنبه 6 اسفندماه در سالن جابر بن حیان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه ضمن تبریک مراسم ازدواج دانشجویی به زوج های حاضر در سالن اظهار داشت: شما زوج های عزیز، دانشجویان این دانشگاه هستید و یا به مرحله فارغ التحصیلی رسیده اید. دوران تحصیلات تکمیلی دوران بلوغ زندگی علمی و خلاقیت یک انسان جستجوگر است و در این دوران می توانید آگاهانه تر راه آینده خود را بشناسید و انتخاب کنید و همزمان با این دوران بلوغ ذهنی و فکری، شما همسر خود را نیز انتخاب کردید و این تقارن بسیار مبارک و معناداری است.
وی افزود: مهمترین دوران زندگی یک جوان تحصیل کرده، دوران دانشجویی به ویژه دوران تحصیلات تکمیلی است که خودآگاهی در این دوره به وجود می آید و من از همه شما عزیزان تقاضا دارم در برخورد با مشکلات و مسائلی که ممکن است به صورت غیرمنتظره در زندگی اتقاق بیفتد بینش وسیع، سعه صدر و صبر و شکیبایی داشته باشید و با اعتماد به نفس، مسائل را با تفاهم و مشورت به خوبی حل کنید.
رییس دانشگاه خاطر نشان کرد: شما با توشه ای که از دوران زندگی دانشگاهی دارید و با ایمان و معنویتی که در تک تک شما شکل گرفته است به خوبی از عهده برخی از مسائل و مشکلاتی که ممکن است در سال های ابتدایی زندگی با آن ها مواجه شوید برخواهید آمد.
وی تصریح کرد: ما همواره از اساتید و مدیران گروه ها می خواهیم که حمایت معنوی و مشاوره برای زندگی دانشجویان داشته باشند و همواره با بیان تجربیات موفق، مسیر زندگی دانشجویان را هموار کرده و به آنان امید ببخشند که امیدوارم شما عزیزان نیز از این تجربیات استفاده نموده باشید و شما نیز آن را در اختیار سایر دانشجویان قرار دهید.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: زوج های جوان دانشجو با سرلوحه قرار دادن مکتب اهل بیت در زندگی خود و بهره گیری از سیره و منش ائمه اطهار، زندگی سرشار از خوشبختی و مهربانی را داشته باشند.
در ادامه حجت الاسلام فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در سخنانی اظهار داشت: ازدواج دانشجویی فرصت و نعمت بزرگ و لطف الهی است و باید از این فرصت طلایی به خوبی استفاده کرد. استفاده از فرصت ها نیاز به دانایی و شناخت دارد و ما باید آگاه باشیم تا بتوانیم از فرصت ها استفاده کنیم.
وی افزود: شناخت همراه از دو راه حاصل می شود که شامل آموزش و تأمل و اندیشه ورزی می باشد و باید بر روی آموخته ها تامل و اندیشه کرد، زیرا اندیشه ورزی، آموخته ها را همچون درختی تنومند می کند و وقتی به بار می نشیند که ما آن را به مرحله عمل در می آوریم و می توانیم از ثمرات آن بهره مند شویم.
وی تصریح کرد: در این مراسم مبارک و میمون نیز در کنار جشن و شادی، آموزش و مشاوره خانواده قرار دادیم تا در اولین قدم آموخته ها همراه با جشن و شادی تاثیر مثبتی را در زندگی شما عزیزان داشته باشد.
وی در پایان سخنان خود ضمن آرزوی خوشبختی برای زوج های دانشجو از خداوند متعال زندگی همراه با نشاط و شور عشق را برای آنان خواستار شد.
در ادامه دکتر حمید صادقیان مشاور و کارشناس امور خانواده به بیان روش ها و راهکارهای داشتن زندگی موفق پرداخت.
گفتنی است مراسم ویژه مجردها با عنوان پایه ریزی ازدواج موفق با مباحث ضرورت ها و انگیزه های ازدواج، معیار و ملاک شناسی و چگونگی تصمیم گیری با حضور دکتر صادقیان از ساعت 14 در سالن جابر بن حیان آغاز شد.

6 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 825