متن کامل خبر


 
2 عضو هيات علمي دانشگاه در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری تقدیر شدند

خلاصه خبر: در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری، 20 پژوهشگر و فناور برتر کشور معرفی و از آنان تقدیر بعمل آمد که نام دکتر غلامحسن نجفی و دکتر هاشم داداش پور از اعضای هیات علمی دانشگاه در این فهرست جای دارد.

در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی از 20 پژوهشگر و فناور برتر کشور تقدیر شد.
در این جشنواره که هر ساله در هفته پژوهش و فناوری با هدف ترویج فرهنگ پژوهش، معرفی توانمندی‌ها و ایجاد ارتباط میان محققان کشور برگزار می‌شود، 20 پژوهشگر و فناور برتر در حوزه‌های علوم انسانی،‌ هنر، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی،‌ علوم پایه، پزشکی و دامپزشکی مورد تقدیر قرار گرفتند.
در ادامه مراسم از رؤسای دانشگاه‌های تبریز، ارومیه، شیراز و لرستان و استانداران و رؤسای ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس و لرستان به عنوان حامیان برگزیده پژوهش و فناوری به انتخاب وزارت کشور تقدیر و تشکر شد.
در بخش دیگری از مراسم طرح‌های پایه و پیش‌بینی شرایط دریایی کشور از دانشگاه صنعتی اصفهان و طرح توکامک البرز از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان طرح‌های پژوهشی برتر انتخاب شده و مجریان آن‌ها مورد تقدیر قرار گرفتند.
دکتر برومند، معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم به ارائه گزارش فعالیت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت هفته پژوهش پرداخت و گفت: در این هفته اقداماتی همچون تجلیل از پژوهش‌های دانش‌آموزی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، نشست سالانه مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور، جشنواره ملی شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده (شتاب)، نشست هم اندیشی در حوزه فناوری با حضور رؤسای پارک‌های علم و فناوری وابسته به وزات علوم، تحقیقات و فناوری، نشست هم اندیشی در حوزه پژوهشی با حضور رؤسای مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم‌، تحقیقات و فناوری و برگزاری هفته پژوهش و فناوری استانی با هدف ترویج پژوهش صورت گرفت.
دکتر غلامحسن نجفی دانشیار گروه مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی است. چاپ بیش از 200 مقاله بین المللی و داخلی، 4 ثبت اختراع بین المللی، انتشار 5کتاب داخلی و خارجی، عضو یک درصد دانشمندان برتر دنیا و پژوهشگر برتر دانشگاه در سالهای 94- 95 و 96 و استاد نمونه دانشگاه در سال1395 از جمله افتخارات علمي پژوهشي دكتر نجفي مي باشد.
وي هم اکنون به عنوان معاون پژوهشی دانشکده مشغول به خدمت بوده و در هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری به عنوان پژوهشگر برتر کشوری انتخاب شد.
دكتر هاشم داداش پور دانشيار گروه شهرسازي دانشكده هنر و معماري، داراي مدرك کارشناسی جغرافیا و برنامه ریزی شهری، کارشناسی‌ارشد شهرسازی - برنامه ریزی شهری و منطقه ای و دکتری برنامه ریزی شهری و منطقه ای مي باشد.
وي علاوه بر فعاليت هاي علمي و تحقيقاتي، داراي سوابق مديريتي در وزارت علوم، صدا و سيما و وزارت ارشاد مي باشد.

27 آذر 1396 / تعداد نمایش : 1801