متن کامل خبر


 
جایزه بهترین ارائه مقاله در کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست برای عضو هیات علمی دانشگاه

خلاصه خبر: عضو هيات علمي دانشكده مهندسي شيمي جایزه بهترین ارائه مقاله در کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست را كسب كرد.

عضو هيات علمي دانشكده مهندسي شيمي جایزه بهترین ارائه مقاله در کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست را كسب كرد.
مقاله دکتر سید مرتضی ضمیر، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه در دهمین کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست که از تاریخ 11 تا 15 نوامبر در کشور چین برگزار شد، برنده جایزه بهترین ارائه مقاله شد.
این کنفرانس هر سال در یکی از کشورهای شرق آسیا یا استرالیا برگزار می‌شود. مقاله ارائه شده با عنوان:
Removal of styrene vapor in single- and two-liquid phase biotrickling filters at different operating temperatures به موضوع تخریب زیستی آلاینده‌های آلی موجود در هوای واحدهای صنعتی در بیوراکتور چکنده دوفازی – توزیعی می پردازد. آلاینده‌های آلی فرار عموماً ترکیبات بسیار آبگریز هستند و این مساله، فرایند تصفیه هوا از این آلاینده‌ها را در بیوراکتورهای مرسوم که حاوی فاز آبی هستند، با مشکل مواجه می کند. در مقابل، در فناوری بیوراکتورهای دوفازی – توزیعی، به سبب داشتن یک فاز روغنی توزیع شده در آب، میزان جذب و زیست در دسترس‌پذیری آلاینده‌ها افزایش می‌یابد. از آن‌جا که در این فناوری، پدیده‌های انتقال و سینتیک واکنش‌های زیستی به ‌صورت پیچیده و هم‌زمان روی می‌دهند، مطالعه عملکرد آن‌ها در شرایط مختلف عملیاتی مانند تغییر دما و غلظت آلاینده‌های آلی ورودی اهمیت زیادی دارد.
این مقاله حاصل پژوهش مشترک با دانشجو، صائمه باباتبار و دکتر سیدعباس شجاع الساداتی است. گفتني است دکتر ضمیر، دکترای خود را در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ نموده و از سال 1392 عضو هیات علمی گروه بیوتکنولوژی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه مي باشد.

8 آذر 1396 / تعداد نمایش : 1131